Zewnętrzna walka z cellulitem c.d. – Body wrapping, drenaż limfatyczny, Cellulolipoliza

Walka z cellulitem - Body wrapping

To jest kontynuacja artykułu:
Zewnętrzna walka z cellulitem: Endermologia, Mezoterapia bezigłowa

W poprzednim artykule omówione zostały najbardziej popularne zabiegi antycellulitowe o charakterze zewnętrznym. Istnieją jeszcze trzy metody o których warto wspomnieć.

1. Drenaż limfatyczny – rodzaj masażu, mający na celu usprawnienie pracy układu limfatycznego, zapobiegający powstawaniu obrzęków czyli patologicznemu gromadzeniu się płynów w przestrzeni zewnątrzkomórkowej. Obrzęki powstają na skutek wzrostu ciśnienia filtracyjnego i niedostatecznego przepływu chłonki. Skóra jest ujędrniona, oczyszczona z toksyn, a cellulit zredukowany.

2. Body wrapping – czyli nieskomplikowany zabieg owijania ciała w folię spożywczą po wcześniejszej aplikacji odpowiednich dla klientek preparatów kosmetycznych, zawierających substancje czynne dobierane według ich potrzeb. Dzięki zastosowaniu izolacji w formie folii pod wpływem ucisku poprawia się krążenie,a pod wpływem ciepła dochodzi do rozszerzenia porów i lepszego wchłaniania się preparatów. Zabieg ma na celu wyszczuplenie ciała, eliminowanie skutków odwodnienia, uelastycznianie i poprawa napięcia skóry, redukcja cellulitu, wzmacnianie tkanki łącznej.

3. Cellulolipoliza – jest to metoda coraz rzadziej stosowana, ponieważ jest metodą inwazyjną. Polega na nakłuwaniu ciała cieniutkimi igiełkami, które są podłączone do generatora elektrycznego, którego pole elektryczne oddziałuje bezpośrednio na komórki tłuszczowe- rozbija przerośnięte komórki tłuszczowe.

Podziel się/Dodaj do ulubionych