Przebarwienia posłoneczne, plamy po opalaniu – Niebezpieczny romans

Przebarwienia posłoneczne, plamy po opalaniu

Wakacyjną porą każdy lubi się zakochać, jednak romans ze słońcem możemy przepłacić nieestetycznymi defektami w postaci przebarwień posłonecznych. Jak się rozstać z wakacyjnymi pamiątkami?

Przede wszystkim należy udać się do osoby kompetentnej- kosmetyczki lub dermatologa- aby ocenił głębokość i rodzaj naszych przebarwień. Dopiero wtedy możemy rozpocząć odpowiednią kurację dobraną do typu skóry i problemu. Nigdy na własną rękę nie próbujemy pozbyć się plam posłonecznych! Ponadto należy pamiętać, aby walkę rozpocząć dopiero wczesną jesienią, gdy promienie słoneczne nie są już tak intensywne i na złuszczonej skórze nie wyrządzą więcej szkód.

1. Peeling kawitacyjny – pomocny w przypadku płytkich przebarwień naskórka i górnej warstwy skóry właściwej; Na początku skóra zostaje poddana nawilżeniu- w ten sposób urządzenie może prawidłowo funkcjonować i poddać naszą skórę wibracjom, które wytwarzają ultradźwięki. Na powierzchni skóry tworzą się wtedy mikropęcherzyki, zwiększające pod wpływem ultradźwięków swoją objętość, aż do całkowitego rozpadu. Pod wpływem wytwarzanego ciepła i wzrostu ciśnienia dochodzi do rozbicia martwych komórek warstwy rogowej naskórka. Skóra jest oczyszczona, gładsza i rozjaśniona, nabiera równomiernego kolorytu. Jest to najlepszy zabieg na przygotowanie skóry do kuracji kosmetykami, gdyż zwiększa się zdolność skóry do wchłaniania aplikowanych substancji czynnych. Przy cerze problematycznej poleca się wykonywanie peelingu kawitacyjnego raz na 7 dni, przy cerze normalnej wystarczy raz na 28-30 dni, gdyż tyle trwa całkowita regeneracja naskórka.

2. Kwasy – o właściwościach wybielających kwasów wie chyba każda kobieta- najpopularniejszy z nich, kwas cytrynowy, choć szkodliwie działa na szkliwo, często wykorzystywany jest do wybielania zębów. Jednak peeling chemiczny z zastosowaniem kwasów nie powinien nigdy być stosowany samodzielnie w domu. Specjalista musi nam odpowiednio dobrać stężenie kwasów do naszych potrzeb! W przeciwnym wypadku możemy sobie poparzyć skórę i nabyć nowych przebarwień. Do peelingów chemicznych wykorzystuje się m.in.:

  • Kwas migdałowy – jest najłagodniejszy, dlatego liczyć się trzeba z wydłużeniem terapii. Stosowany raczej przy problemach powierzchniowych, ale charakteryzuje się brakiem lub małymi podrażnieniami skóry i nie wykazuje właściwości alergizujących. Polecany także jako zabieg poprzedzający silniejsze peelingi chemiczne.
  • Kwas kojowy - ma właściwości typowo rozjaśniające, eliminuje przebarwienia posłoneczne i plamy starcze, niweluje piegi i pajączki. Swoje właściwości zawdzięcza sztuczce, polegającej na wychwytywaniu enzymu, który jest potrzebny do procesu produkcji melaniny.
  • Kwas glikolowy – dopiero jego 50-70% stężenie złuszcza widocznie naskórek i pobudza procesy regeneracyjne, niemniej jest najpopularniejszym obecnie kwasem wykorzystywanym w leczeniu melasmy. Należy liczyć się z podrażnieniem skóry oraz możliwie widocznym dla oka efekcie złuszczania.

Przy kuracjach kwasami należy pamiętać o systematyczności i ochronie skóry przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych- należy bezwzględnie stosować wysokie filtry, chronić skórę przed wiatrem i mrozem.

3. Mikrodermabrazja – jest to bezinwazyjny zabieg mechaniczny, polegający na ścieraniu skóry do wybranej przez specjalistę warstwy. Do zabiegu wykorzystywane są specjalne głowice, które jedną stroną wypuszczają intensywny strumień powietrza z mikrokryształkami korundu lub drobinkami diamentów, ścierającymi naskórek, a drugą stroną głowicy są zasysane są pozostałości w postaci zużytych kryształków i zanieczyszczeń. Jest idealnym zabiegiem dla efektywnej regeneracji skóry, zmniejsza powierzchowne przebarwienia i zwiększa zdolność skóry do wchłaniania kosmetyków odżywczych.


Przypisy:
„Opis zabiegu” – http://www.peeling-kawitacyjny.com.pl
„Kwas migdałowy” – https://www.biochemiaurody.com
„Kwas kojowy” – http://www.zrobsobiekrem.pl/
„Kwas glikolowy (AHA) i jego właściwości”- http://www.bio-med.pl/
„Etapy zabiegu mikrodermabrazji” – http://e-mikrodermabrazja.pl

Podziel się/Dodaj do ulubionych