Zewnętrzna walka z cellulitem: Endermologia, Mezoterapia bezigłowa

Zewnętrzna walka z cellulitem Endermologia Mezoterapia bezigłowa

Aby zwalczyć cellulit musimy działać wielotorowo. Przede wszystkim należy zmienić dietę, zerwać z używkami oraz zacząć się ruszać. Możemy się jednak wspomagać różnymi preparatami i zabiegami nieinwazyjnymi.

Najpopularniejsze gabinetowe metody walki z cellulitem:

1. Endermologia
Jest metodą nieinwazyjną więc bezpieczną. Polega na masażu specjalną głowicą, który stymuluje naturalne procesy organizmu – pobudza fibroblasty do wytwarzania elastyny, kolagenu i proteoglicyny, prowadząc do ujędrnienia ciała, ożywienia metabolicznego nieaktywnej tkanki tłuszczowej, uaktywnienia jej przemiany materii i pobudzenia uwalniania lipidów. Dzięki masażowi przerośnięta i zbita tkanka staje się miękka, prowadząc do łatwiejszego eliminowania tłuszczu z okolic opornych na zmiany diety i wysiłek fizyczny. Poza redukcją cellulitu można spodziewać się efektów wyszczuplających i modelujących a przez działanie drenujące, eliminowane są obrzęki.

2. Mezoterapia bezigłowa
Kolejna nieinwazyjna metoda. Oparta jest na zjawisku elektroporacji. Polega na jednoczesnym zastosowaniu fal ultradźwiękowych i impulsów elektrycznych umożliwiających wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, których zaletą jest brak toksyczności – nie wchłaniają się do krwiobiegu. Obszar skóry poddany zabiegi charakteryzuje się miejscowymi zmianami temperatury i wewnątrzkomórkowego ciśnienia, ułatwiając wnikanie tzw. Koktajlów, czyli mieszaniny substancji czynnych dobieranych według potrzeb (m.in. ekstrakt z karczocha, kofeina, fosfatydylocholina, l-karnityna, krzemionka organiczna, kwas hialuronowy, itd.). Po serii zabiegów można spodziewać się: spłycenia zmarszczek, zmniejszenia trądziku, zredukowania rozstępów i cellulitu, poprawy elastyczności i nawilżenia skóry, efektu wyszczuplenia i modelowania.

Przeczytaj kontynuację artykułu:
Zewnętrzna walka z cellulitem c.d. – Body wrapping, drenaż limfatyczny, Cellulolipoliza

Podziel się/Dodaj do ulubionych